Sisu tekst

Sissejuhatus

Kergus ei tule igaühele hõlpsasti kätte. Ühele poetab selle hälli hea haldjas, teisele jõuab see kohale läbi vanaema muinasjuttude, kolmas tormab seda püüdma pärast lõpueksameid, neljas aga peab selle nimel kogu elu vaeva nägema. On aga neidki, kellele kergus ainult unistuseks jääbki. Kõik sõltub soovidest ja võimalustest, katsetest oma unistusi ellu viia, suhtumisest olulisse ja mitteolulisse, teadmisest ja uudishimust, julgusest ja sihikindlusest. Jah, kergus tuleb mõnikord päris raskelt. Vahel on vaja olla julge, et raskusest vabaneda. Ja seejärel näidata üles meeletut sihikindlust, et saavutatud kergust mitte kaotada.

Niisiis – te tahaksite elada kergemalt? Elada nii, et ei tuleks kanda ülearust koormat? Nii, et raskus ei rikuks elurütmi ega tumestaks puhkehetki? Mitte mõelda sellest kauplusse sisenedes, mitte ahastada randa minnes? Eriti siis, kui olete aastaid endaga võidelnud, pidanud dieete, lugenud kaloreid, neelanud tablette ja nälginud, nälginud, nälginud... Ja nüüd, olles kõigele käega löönud, põlgate ennast ja muudkui sööte... Või kui käitegi iga päev jõusaalis, tunnete ometi kogu aeg rõhuvat raskust, olete väsinud ega tea, kui kaua suudate veel rõõmutult piinelda ja mine tea, võib-olla isegi elada...

Täpsustagem, et me ei koketeeri siin väikese lõualotikese, naiselike ümaruste ega sümpaatse õllekõhukesega. Me räägime kolmekümnest ja rohkemast ülearusest kilost, mis õõnestavad tervist ja ähvardavad raskete haigustega. Me räägime ülekaalu kriitilisest piirist ja üldisest rasvumisest, millest ei ole seni õnnestunud mitmesugustel põhjustel võitu saada.

Teadke siiski, et on üks võimalus kergemaks eluks! Paluge bariaatrilise kirurgia spetsialisti või lihtsalt teie usalduse pälvinud meedikut rääkida teile restriktiivsetest ja malabsorbtiivsetest maooperatsioonidest ja sellest, kas teie puhul võiks kirurgilisest sekkumisest kasu olla.

Kergemaks.ee tutvustab teile selliste operatsioonidega tegeleva bariaatrilise kirurgia võimalusi, lahendusi ja meetodeid. Siin saate esitada küsimusi ja leida neile vastuseid, lugeda õnneliku lõpuga lugusid ja kuulda, milline on elu pärast liigse kaalu kaotamist.

Meil on hea meel, kui see teid aitab ja innustab kergema elu poole püüdlema!!