Sisu tekst

Bariaatrilised meetodid

  • Bariaatrilised meetodid

Bariaatria on meditsiiniharu, kus rasvumist ravitakse kirurgiliste meetoditega. Bariaatriline operatsioon aitab tõhusalt kaalu langetada ja annab raskemate rasvumisjuhtumite ravimisel suurepäraseid ja püsivaid tulemusi. Eestis tehakse kaht liiki operatsioone, millest üks seisneb reguleeritava maopaela paigaldamises maole ja teine toidu ümberjuhtimises maost (maovähenduslõikus).

Bariaatrilise operatsiooni põhiideeks on see, et patsient võiks süüa võimalikult vähe samal ajal kõiki vajalikke toitaineid kätte saades. Sellise operatsiooni käigus ei eemaldata rasva, lõtvunud nahka ega nahaalust sidekude.

Toidukoguse piiramine on üks kõhnumise alustalasid. Et see edukalt ellu viia, tuleb loomulikult järgida tervislikku elustiili kõiges, alustades täisväärtuslikust ja tasakaalustatud toitumisest, läbimõeldud ja regulaarsest kehalisest koormusest ning lõpetades usuga oma võimetesse ja oskusega tunda elust rõõmu.

Kaalulangetamisoperatsiooni tegemise otsus peab olema hoolikalt läbi mõeldud. Kui olete valinud operatsiooni, on tähtis olukorda õigesti hinnata, sest oodatud tulemuse saavutamiseks peate oma elus toimuvatesse muudatustesse suhtuma täie vastutustundega.

Bariaatria muudab liigse kaalu kaotamise patsiendile lihtsamaks, ent nõuab samas tema aktiivset osalust. Patsient peab täpselt järgima arsti nõuandeid ja dieetoloogi soovitusi. Bariaatria ei ole mingi võluvahend. Operatsiooni tuleks suhtuda kui lähtepunkti, millest alates peate keerama oma elus ette uue lehekülje.