Sisu tekst

Küsimused ja vastused

  • Küsimused ja vastused

Küsimuste korral palun kirjutage meile! Teile vastavad pädevad eriarstid. Vastus saadetakse teie e-posti aadressil.

Mida tähendab kehamassiindeks?

Kus on võimalik selliseid operatsioone teha?

Kas sellise operatsiooni võib teha igaühele?

Kui kiiresti kaal pärast operatsiooni langeb?

Kui kaua operatsiooni toime kestab?

 

Mida tähendab kehamassiindeks?

Kehamassiindeks (KMI) näitab inimese kaalu ja kasvu vahekorda (kaal kilogrammides jagatuna kasvu ruuduga meetrites). KMI abil on võimalik kindlaks määrata, kas te olete ülekaaluline ja kui olete, siis kui palju. Oma KMI saate välja arvutada siin.


Kus on võimalik selliseid operatsioone teha?

Bariaatriakirurgid töötavad Põhja-Eesti Regionaalhaiglas (Sütiste tee 19, Tallinn), Adams Kirurgia Gruppis (Kaluri tee 5a Haabneeme, Viimsi vald), AS Ida- Tallinna Keskhaiglas (Ravi 18, Tallinn), Lääne- Tallinna Keskhaiglas (Paldiski maantee 62, Tallinn) ja Maarjamõisa haiglas (Puusepa 8, Tartu). Teavet arstide kohta saate siit.

 

Kas sellise operatsiooni võib teha igaühele?

Kaalulangetamisoperatsioon tehakse tavaliselt patsientidele, kelle KMI on 35–40 ja kellel on kaasuvaidhaigusi (näiteks II tüübi diabeet, kõrgvererõhktõbi jne), samuti neile, kelle KMI on üle 40.

Teie esimesel visiidil bariaatriakirurgi juurde koostatakse teiste eriarstide (endokrinoloog, psühholoog jt) uuringute ja vastuvõttude plaan, et määrata kindlaks, kas operatsioon on teie probleemidele sobiv lahendus.

 

Kui kiiresti kaal pärast operatsiooni langeb?

Viimase uuringud, milles osales üle 22 000 inimese, andsid kinnitust, et arsti soovituste järgimise korral kaotavad patsiendid pärast operatsiooni kuni 61,2% liigsest kaalust. Kirurgilised meetodid aitavad kaalu tõhusalt langetada ja aitavad võitu saada rasvumisest tingitud haigustest, sealhulgas diabeedist, hüperlipideemiast, kõrgvererõhktõvest ja unehäiretest.

 

Kui kaua operatsiooni toime kestab?

Vähemalt kaks kolmandikku patsientidest, kellele on tehtud kaalulangetusoperatsioon, ei võta kümne ja enama aasta jooksul juurde üle 50% kaotatud kaalust.