Sisu tekst

Saavutused

See, kui kiiresti või kui märgatavalt te pärast operatsiooni kaalus maha võtate, sõltub paljudest teguritest, sealhulgas teie vanusest, operatsioonijärgsest üldseisundist, kehakaalust enne operatsiooni, operatsiooni liigist, tervislike toitumisharjumuste omaksvõtmisest ja kahjulike mahajätmisest. Oluline on ka kehaline aktiivsus ja positiivne ellusuhtumine. Pidage meeles, et iga inimene on kordumatu, seepärast peaksite murettekitavaid küsimusi arutama oma arstiga juba enne operatsiooniotsuse langetamist.

Kui kiiresti on võimalik saavutada märgatavat tulemust?

14 aasta jooksul tehtud uuringute käigus on kinnitust leidnud tõsiasi, et maooperatsiooni võib lugeda kordaläinuks, kui inimene pole piisavalt pika aja jooksul kogunud tagasi kasvõi pooli kaotatud kilosid ning tal pole tekkinud olulisi tüsistusi. Keskmiselt kaotavad patsiendid pärast operatsiooni 61,2% liigsest kaalust. Kiire kõhnumine algab vahetult pärast operatsiooni ja kestab 18–24 kuud. Eriti kiiresti võtavad kaalus alla suure ülekaaluga inimesed, need aga, kelle kehamassiindeks oli algul väiksem, saavutavad kiiremini oma ideaalkaalu.

Kaal langeb. Kas elukvaliteet paraneb?

Üleliigsete kilode kaotus on teadagi meeldiv. Ent veelgi olulisem on see, et te suudate pärast operatsiooni oma jõuvarud taastada ja elust täit rõõmu tunda. Mida rohkem te olete maha võtnud, seda kergem on teil liikuda, hingata, istuda. Sageli selgub, et inimese üldine tervislik seisund on operatsioonijärgselt nii palju paranenud, et enne operatsiooni tarvitatud ravimitest võib loobuda. Loomulikult peaks otsuse, milliseid ravimeid tarvitada ja milliseid mitte, jätma arsti teha. Ka küsimuses, kui suurt füüsilist koormust ja missuguseid harjutusi valida, on soovitatav asjatundjatega nõu pidada. Ent põhiküsimusele – missuguseks kujuneb teie uus elustiil – peate vastuse andma teie ise.

Statistika on halastamatu: ainult üks kahekümnest rasvumise all kannatavast inimesest saab terveks ilma kirurgilise sekkumiseta.

Selge on see, et tuleb pidada ranget dieeti, tegeleda kehakultuuriga, pöörduda meditsiiniliste vahendite poole ja otsida psühholoogilist abi. Kahjuks ei ole enamikule inimestest kõik need nõuded ja piirangud jõukohased ning neist loobutakse üsna kiiresti. Et vabaneda ülearusest 40, 50 või 60 kilost, tuleb välja töötada tõeline kriisiplaan. Ent elu ei ole ju pidev kriis! Ja kohe, kui inimene loobub häirivatest piirangutest, on tagasi ka liigsed kilogrammid. Selliseid kurbi lugusid oskavad jutustada paljud liigse kaaluga võitlejad. Ent pärast rasvumisvastast (bariaatrilist) operatsiooni ei jää patsient oma murega üksi. Arst ja teised asjatundjad aitavad teil tervisliku elustiili omaks võtta. Teie edusammudest on huvitatud terve meeskond.

Teil on reaalne võimalus vabaneda liigsetest kilodest kogu eluks!